Silvia Josifoska patri medzi najvýraznejšie tváre slovenskej hudobnej scény. Svoju spevácku dráhu odštartovala približne na začiatku 90.rokov.Už od začiatku sa u Silvie prejavilo veľmi silné blueosové cítenie. Práve blues je dominantou jej repertoáru. Okrem neho môžete nájsť v jej hudbe i iné hudobné žánre ako soul, funk, rock, či jazz. Vo všetkých žánroch sa pohybuje s veľkou ľahkosťou. Niekedy vás zavedie do melancholických, lyrických balád a rovnako i do dravých rytmov funkovej, či latinskoamerickej hudby. Vždy so silným výrazom a nesmiernou emotívnosťou.
Netají sa obdivom k takým svetovým osobnostiam ako Cassandra Willson, Bobby McFerrin, Miles Davis, Meshell Ndegeocello, bluesmenom John Lee Hooker, Buddy Guy, Eta James.
Počas svojho pôsobenia vystúpila s mnohými vynikajúcimi slovenskými i zahraničnými hudobníkmi - G. Jonáš, J. Burián, M. Gašpar, M. Zajko, I. Sabo, J. Griglák, P.Lipa, J.Litecký-Šveda, Erich Boboš Procházka, J. Turtev, M.Buntaj, King George(USA), Stan the Man(UK), P.Rowan(USA) a mnohými ďalšími.
Silvia pravidelne koncertuje najmä na slovenskej a českej klubovej scéne. Publiku sa predstavila i na mnohých významných bluesových a jazzových festivaloch ako Bratislavské jazzové dni Bratislava, Blues Alive (CZ), Jazz na konci léta(CZ), Blues v lese(CZ), Valašský špalíček (CZ-ako hosť James Blood Ulmera), Blues City. Vystúpila i v Rakúsku a Taliansku, kde reprezentovala krajinu na festivale Nueva Europa.

 
       

Skupiny

1993 - Bos(s)anoha
Kapela sa orientovala na moderný elektrický jazz.

1994 - 1997 - Sannyland
Alternatívny folk s jazzovými a bluesovými prvkami. Hrali na festivaloch na Slovensku i Čechách, v rozhlasových reláciách. Nahrávky v Slovenskom rozhlase.

1995 - 1998 - Mr. Band
Prvá vlastná kapela Silvie Josifoskej (+ Martin Zajko a Daniel Salontay - gitary, Roman Kraic - basa, Igor Sabo - bicie). Skupina pravidelne hlávala v slovenských kluboch, účinkovala na niekoľkých festivaloch (na Slovenskom bluesovom festivale v Trnave dostala Silvia Josifoská ocenenie objav roka 1995). Štyri skladby na sampleri Slovenská bluesová spoločnosť No. 2

1998 - Bluesweiser
Účinkovanie v známej slovenskej bluesovej skupine. Vystúpenia na Slovensku i v Čechách (kluby, festivaly)

od r. 1998 - Spolupráca s Gabom Jonášom a J. Burianom
Klubové účinkovanie v duu s Gabom Jonášom, spolupráca s gitaristom Jurajom Burianom a jeho skupinou. V roku 2001 vystúpili na Bratislavských jazzových dňoch v zložení J. Burian - gitara, Martin Gašpar - basa, Marián Čekovský - klávesy, Marcel Buntaj - bicie, Igor Sabo - perkusie.

     
 

Festivaly

1995 - Slovenský bluesovy festival Trnava
1995 - Pet jazz Bratislava

1996 - Livin´ Blues Bratislava
1998 - Československý jazzový fretival Přerov
1998 - Jazzovy festival Polička

1999 - Livin´ Blues Bratislava

2001 - Bratislavské jazzove dni
2001 - Slovenský jazzovy festival Košice
2001 - Jazz na konci léta, Český Krumlov (ako hosť P. Lipu)

2002 - Blues v lese
2002 - Valašský špalíček (hosť James Blood Ulmera)
2002 - Blues city Bratislava

2003 - Blues Alive Šumperk

2004 - BluesFestival Rawa Mazowiecka Poľsko
2004 - Valašský špalíček
2004 - Bratislavské Jazzové dni